Vánoční trhy v Norimberku

Podle křesťanské tradice je advent začátkem liturgického roku a to období čtyř neděl před vánočními svátky. Během tohoto období dnes probíhají přípravy na Vánoce, peče se vánoční cukroví, nakupují se dárky nebo si lidé navozují vánoční atmosféru návštěvami vánočních trhů. Pokud máte české vánoční trhy již „okoukané“, vyrazte našimi pohodlnými auty s příjemnými a zkušenými řidiči k našim blízkým sousedům. Mezi největší a nejnavštěvovanější vánoční trhy patří trhy v Norimberku, tedy v blízkosti hranic s Českou republikou.

Norimberský „Christkindlesmarkt“ je největším vánočním trhem ve střední Evropě a každoročně ho navštíví okolo 2 milionů návštěvníků. Tyto trhy se pořádají na náměstí Hauptmarkt (v blízkosti kostelů Panny Marie a sv. Sebalda) v historickém jádru města. Tyto trhy patří mezi trhy s dlouhou tradicí, podobně jako ty Drážďanské, konkrétně tyto trhy v Norimberku se pořádají již od 17. století. Trhy svou popularitu získali díky nabídce místních specialit, mezi které patří norimberské perníčky a biskupské chlebíčky nebo norimberské klobásky. Trhy jsou provoněné také tradičním svařákem nebo zdejší specialitou, ohřátým vaječným punčem se šlehačkou. Všechny tyto dobroty a řadu vánočních ozdob, často rukodělných, naleznete v zhruba 200 stáncích. V okolí trhů se můžete projet historickým poštovním vozem taženým koňmi a děti si nepochybně užijí spoustu zábavy díky dvoupatrovému historickému kolotoči, který se nachází na Hans Sachs Platz, v blízkosti Hauptmarktu.

Chcete si užít norimberské vánoční trhy se vším všudy, tedy vychutnat si i svařák nebo tradiční punč a nebát se pak sednout za volant? Chcete si bez starostí užívat vánoční atmosféry na jednom z nejkrásnějších a nejstarších vánočních trzích ve střední Evropě? Rezervujte si jedno z našich aut i s řidičem a vyrazte na norimberské vánoční trhy.