Vánoční trhy v Drážďanech

Vánoční trhy v Drážďanech

Vánoční svátky se pomalu ale jistě blíží a s nimi spojené vánoční trhy, které návštěvníkům navodí vánoční atmosféru a to za pomoci zářícího stromu, koled nebo vůni různých vánočních specialit. Pokud máte pražské vánoční trhy již okoukané a rádi by jste nasáli vánoční atmosféru někde za hranicemi, využijte naše řidiče a vyrazte si užívat Vánoc na trhy v Německu. Mezi nejkrásnější a nejzajímavější vánoční trhy patří nepochybně trhy v Drážďanech.

V Drážďanech, historickém městě nacházejícím se v těsné blízkosti s českými hranicemi, si můžete v době adventu užívat vánoční atmosféry na téměř celé rozloze města. Jeden z nejzajímavějších a nejoblíbenějších drážďanských vánočních trhů je tzv. Striezelmarkt, který se koná na náměstí Altmarkt v centru města. Protože jsou Drážďany oblíbeným cílem českých a jiných zahraničních turistů, tak si můžete v infostánku Striezelmarktu vyzvednout program trhu v několika jazycích a nechybí právě ani čeština, angličtina nebo polština. Trh Striezelmarkt má velice dlouhou historii, založen byl již v roce 1434 a jeho název je odvozen od tradičního vánočního pečiva „Strüzel“, toto pečivo lze přirovnat k české štole. Místní štola je pečena dle tradičního receptu, který je chráněn ochranou známkou a smí ho péct jen několik vybraných pekařů. Na trhu naleznete okolo 250 stánků a nejvíce z nich nabízí různé tradiční dobroty, jako třeba perníčky nebo zmíněné štoly. Nechybí ani nabídka vánočních ozdob a výrobky z místních dílniček. Vrcholem těchto trhů je „Stollenfest“, tedy Štolová slavnost, která začíná na náměstí Schlossplatz a končí na náměstí Altmarkt, kde je odhalena tradiční obří štola, která je posléze rozkrájena a rozprodána. Jednou ze zajímavostí vánočních drážďanských trhů je Mikuláš, který předčítá dětem pohádky.

Nadělte si příjemnou vánoční atmosféru a vyrazte během adventu našimi pohodlnými auty a příjemnými řidiči k našim sousedům na vánoční trhy.